Aktualności

KOLEJNI PIRACI DROGOWI Z ZATRZYMANYM PRAWEM JAZDY

Znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Takie wykroczenia popełnili w ostatnich dniach dwaj nieodpowiedzialni kierowcy. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy.

Niestety nie wszyscy kierujący przestrzegają prawa. Łamią przepisy stwarzając zagrożenie dla innych osób. Czujni funkcjonariusze kamieńskiej Komendy wyciągają w stosunku do nich surowe konsekwencje.

22.01.2018r. (poniedziałek) w Troszynie, 34-letni kierowca dostawczego busa zatrzymany został przez policjantów ruchu drogowego. W obszarze zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędził on z prędkością 102 km/h! Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy 34-latka.

30.01.2018r. (wtorek) w Golczewie na ul. Zwycięstwa, policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej 59-letniego kierowcę samochodu osobowego.

Mundurowi od razu wyczuli od prowadzącego woń alkoholu. Przebadali go alkomatem. Wynik, to 0,25 mg/l (prawie 0,5 promila).

Wykroczenie, które popełnił 59-latek zagrożone jest karą grzywny do 5 tys. złotych i zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

A.B.