Aktualności

Wzmożone patrole w powiecie kamieńskim – wspólne działania policjantów ze strażnikami miejskimi i żołnierzami

Data publikacji 06.04.2020

W związku z nowo wprowadzonymi ograniczeniami m.in. dotyczącymi przemieszczania się oraz grupowania osób, policjanci wraz ze strażnikami miejskimi i żołnierzami, patrolują miejscowości powiatu kamieńskiego. Nie bagatelizujmy zagrożenia! Osoby, które nie będą stosowały się do obowiązujących przepisów, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

W miniony weekend (03-05.04.2020 r.), funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej prowadzili kontrole na terenie Międzyzdrojów. Mundurowi sprawdzali czy wszyscy przestrzegają nowych zaleceń. Kontrolowali przede wszystkim:

  • cel wyjścia z domu,
  • ilość osób przewożonych w pojazdach,
  • grupowanie się osób np. na plażach, w parkach, na placach zabaw, skwerach itp.

We wspólnych patrolach (pieszych i zmotoryzowanych) z policjantami, uczestniczyli także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Funkcjonariusze wspólnie pilnowali porządku i bezpieczeństwa, egzekwując przy tym przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Niestety, w trakcie służb ujawnione zostały dwie osoby, które w rażący sposób naruszyły obowiązujące przepisy. W ich przypadku wystosowano pisma do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim, w celu wydania decyzji administracyjnej o nałożeniu adekwatnej kary pieniężnej (w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych), na nieodpowiedzialne osoby.

st. sierż. Aleksandra Berenda