Aktualności

Funkcjonariusze z powiatu kamieńskiego przypominają o zasadach bezpieczeństwa

Data publikacji 19.05.2020

Policjanci po raz kolejny pokazali, że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kamieńskiego oraz turystów, jest priorytetem. Stróże prawa dbają o życie i zdrowie obywateli, nie tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia, ale także działając prewencyjnie. W ubiegły weekend funkcjonariusze Policji wraz ze strażnikami miejskimi oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, kolejny raz uczyli, przestrzegali i przypominali zasady, które wprowadzono po to, aby służyły bezpieczeństwu nas wszystkich.

W miniony weekend (15-17 maja b.r.), policjanci po raz kolejny nadawali komunikaty o stanie epidemii, zaleceniach i obowiązkach z tym związanych. Działania takie odbywają się głownie w miejscowościach nadmorskich, w tym na terenie podległym Komisariatowi Policji w Międzyzdrojach, gdzie policjanci wspierani są przez Straż Miejską oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W obecnym czasie każdy, kto znajduje się w miejscu publicznym ma świadomość tego, jakie są zagrożenia. Naszą ważną rolą jest przypominanie o tym. Mundurowi w czasie swojej służby i podejmowanych interwencji głównie sygnalizują i pouczają o właściwym zachowaniu. Działają w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, co oznacza że: uczymy, informujemy, przestrzegamy, a dopiero w przypadku rażących naruszeń przepisów prawa, reagujemy nakładając na sprawcę np. mandat karny.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz jednostek podległych pokazują, że służą społeczeństwu i działają na rzecz bezpieczeństwa każdego człowieka.

st. sierż. Aleksandra Berenda

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.43 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.22 MB)