Aktualności

Więcej patroli Policji na drogach w czasie świąt. Zero tolerancji dla kierujących z promilami.

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, radości i spotkań w gronie rodzinnym. W tym okresie będą także wzmożone działania Policji w zakresie trzeźwości. Policjanci z Ruchu Drogowego apelują o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie "wsiadając za kółko".

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w okresie świąt będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących pojazdami, stosując przy tym zasadę "zero tolerancji".

Pamiętajmy, że kierownie pojazdem pod wpływem alkoholu jest nie tylko przejawem skrajnej nieodpowiedzialności i zagrożeniem dla życia zarówno kierującego na podwójnym gazie, jak i innych uczestników ruchu drogowego, ale także przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pojmocy postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tys. złotych.

Policjanci zwrócą także szczególną uwagę na osoby popełniające wykroczenia porządkowe związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach objętych zakazem. Warto przypomnieć, że zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia w punktach sprzedaży tych napojów. 

 

 

 

st.post. Katarzyna Jasion

 

 

  • alkometr