Aktualności

22-28 LUTEGO 2021 ROKU – "TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM"

W dniach 22.02-28.02.2021 roku po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim czynnie włączają się do akcji. Policjanci podczas pełnionych dyżurów udzielać będą kompleksowych porad wszystkim zgłaszającym się po pomoc.

W okresie od 22 do 28 lutego 2021r., na terenie całego kraju, realizowany będzie "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Wzorem poprzednich lat w akcji udział wezmą kamieńscy policjanci, którzy na czas trwania obchodów Tygodnia, w godzinach 10:00-14:00, w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim będą udzielać kompleksowych porad wszystkim zgłaszającym się po pomoc.

Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy mogą zgłaszać się osobiście w wyznaczonych powyżej terminach do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim  przy ul. Żwirki i Wigury 2 lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 667 094 022 (Oficer Prasowy KPP Kamień Pomorski).

Zachęcamy osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej do skorzystania z pomocy.

 

st.post. Katarzyna Jasion

  • napis