Aplikacja "Moja Komenda"

Aplikacja „Moja Komenda” - jak wyszukać swojego dzielnicowego

„Moja Komenda”, to aplikacja na smart fony, tablety etc. z dostępem do Internetu. Dzięki niej, każda osoba natychmiast może skontaktować się ze swoim dzielnicowym czy najbliższą jednostką Policji. Poniżej przedstawiamy Państwu krótki przewodnik po tym, jak szybko odnaleźć w niej swojego dzielnicowego. To tylko kilka prostych kroków, do kontaktu z policjantem „pierwszego kontaktu”.

1. W wyszukiwarkę internetową wpisujemy nazwę aplikacji tj. „Moja Komenda” i zatwierdzamy wybór. Następnie wybieramy opcję „zainstaluj” (czerwona elipsa):

 

 

2. W panelu, który pojawi się na ekranie, ponownie wybieramy opcję „zainstaluj” (czerwona elipsa). Rozpocznie się automatyczne zapisywanie aplikacji w urządzeniu:

 

3. Na ekranie urządzenia mobilnego pojawi się ikonka aplikacji „Moja Komenda” (czerwona elipsa). Aby uruchomić aplikację, wystarczy tylko dotknąć ikonę:

 

4. Po uruchomieniu aplikacji „Moja Komenda”, pojawi się ekran startowy. Po chwili aplikacja automatycznie przeniesie użytkownika do intuicyjnego menu:

 

5. W menu wybieramy ikonę „wyszukaj” (czerwona elipsa). Aplikacja przeniesie użytkownika do kolejnego panelu:

 

6. W tym panelu można wybrać sposób wyszukiwania: dzielnicowy lub jednostka (czerwone elipsy). Zaznaczamy jedno z wybranych pól:

          

 

7. Następnie, wpisujemy podstawowe dane, jak województwo, miejscowość. Jeśli nie znają Państwo ulicy na której znajduje się jednostka Policji czy nr budynku, nic nie szkodzi. Aplikacja i tak odnajdzie to czego Państwo szukają. Po wpisaniu danych, klikamy ikonę „wyszukaj” (czerwona elipsa):

 

8. W tym momencie pojawi się spis jednostek Policji odpowiedzialnych za interesujący Państwa rejon. Należy wybrać Komendę/Komisariat/Posterunek Policji, który nas interesuje (czerwona elipsa):

9. Po dokonaniu wyboru, aplikacja „Moja Komenda” wyświetli dane kontaktowe i adresowe jednostki Policji. W tym miejscu możliwe jest wykonanie połączenia telefonicznego do dyżurnego jednostki (zielona ikonka z słuchawką). Jeśli chcemy odnaleźć dzielnicowego, należy wybrać ikonę „dzielnicowy” (czerwona elipsa):

 

10. W tym momencie pojawi się spis dzielnicowych wraz z rejonami, za które są odpowiedzialni. Należy wybrać dzielnicowego, który nas interesuje (czerwona elipsa):

11. Po dokonaniu wyboru, aplikacja „Moja Komenda” wyświetli szczegółowe dane na temat wybranego dzielnicowego, podległego mu rejonu, adresu email, numerów kontaktowych. W tym miejscu możliwe jest wykonanie połączenia telefonicznego do dzielnicowego (telefon służbowy dzielnicowego aktywny jest podczas służby obchodowej). Należy pamiętać, że podany adres mailowe ułatwia kontakt z dzielnicowymi, ale nie służy do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby. W sprawach niecierpiących zwłoki prosimy dzwonić pod nr 112:

 

Więcej informacji na temat aplikacji „Moja Komenda” znajdą Państwo tutaj.

st. sierż. Aleksandra Berenda