Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Główny Inspektor Sanitarny i Komenda Główna Policji ostrzegają - Dopalacze kradną życie !
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.
-
Porozumienie ws. zwalczania nowych narkotyków
W siedzibie Głównego Inspektora Sanitarnego podpisane zostało Porozumienie dotyczące zwalczania nowych narkotyków. Dzięki współpracy sześciu instytucji będących sygnatariuszami Porozumienia ściganie osób zajmujących się produkcją i dystrybucją tych substancji będzie skuteczniejsze. W imieniu Policji dokument podpisał Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk.
-
Kaskadowy pomiar prędkości w województwie zachodniopomorskim
Zachodniopomorscy policjanci prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.
-
Finał plebiscytu na najlepszego dzielnicowego i „Podsumowanie Projektów Razem Bezpieczniej”
Wczoraj w Wyższej szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie odbyła się konferencja podsumowująca współpracę z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie w obszarze dotyczącym bezpieczeństwa. W trakcie uroczystości ogłoszono i nagrodzono najlepszych dzielnicowych wybranych w plebiscycie prowadzonym z Kurierem Szczecińskim. Nadinsp. Jacek Cegieła osobiście pogratulował zwycięzcom i życzył sukcesów nie tylko służbowych ale również w życiu osobistym. W plebiscycie na najlepszego dzielnicowego III miejsce zajął mł. asp. Krzysztof Pacholski z Komisariatu Policji w Wolinie. IX miejsce zajął asp. szt. Dariusz Marjański z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach.
-
Informacja o uruchomieniu środków finansowych
W związku z informacją dotyczącą przekazania środków pieniężnych na nagrody motywacyjne dla policjantów i pracowników policji, którą podjął Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła, w porozumieniu z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów i Pracowników Policji woj. zachodniopomorskiego informujemy, że techniczna realizacja przelewów nagród, zostanie dokonana w dniu 28 grudnia 2018 roku.
-
Policjanci honorowo oddali krew w Benicach
W dniu 19.12.2018 r. (środa), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach zorganizował akcję honorowego oddania krwi dla osób potrzebujących. Na prośbę koordynatora akcji, pedagoga szkolnego Pani Julii Łastowskiej-Mietluk, do grupy honorowo oddającej krew przyłączyli się Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
-
Działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" i „Bezpieczny Nowy Rok”
Kamieńscy policjanci rozpoczęli dziś działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie", które trwać będą od piątku 21 grudnia do środy 26 grudnia 2018 r. Następnie, od piątku 28 grudnia 2018 r. do środy 2 stycznia 2019 r. funkcjonariusze prowadzić będą działania pn. „Bezpieczny Nowy Rok”. Celem akcji jest czuwanie nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogami powiatu kamieńskiego.
-
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, w imieniu kierownictwa polskiej Policji oraz własnym, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom polskiej Policji aby ten pełen tradycji moment, napełnił wszystkich nadzieją, ciepłem i radością, a te szczególne dni były okazją do wspólnego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, a spotkaniom przy wigilijnym stole towarzyszył zapach choinki, śpiew kolęd oraz atmosfera miłości i wzajemnej życzliwości.
-
Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim życzy Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku
-
Uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla KPP Kamień Pomorski
18 grudnia 2018 r., w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim nastąpiło symboliczne wprowadzenie nowego oznakowanego radiowozu do służby. W uroczystym przekazaniu kluczyków udział wzięli Starosta Kamieński Józef Malec oraz Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, którzy przekazali je na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszka Nowaka oraz mł. asp. Szymona Muchy.